Brak modulu "box_koszyk"
Vision

KINO

Szkoła uczuć

Szkoła uczuć

tytuł oryginalny: A Walk to Remember

premiera kino: 2002-06-28

premiera DVD: 2008-02-04

www: www.szkolauczuc.vision.pl

"Szkoła uczuć" to coś więcej niż romans dla nastolatków. To współczesne LOVE STORY.

"Szkoła uczuć" to prawdziwa opowieść o miłości, dwojga ludzi, którzy już nie są dziećmi, którzy właśnie wchodzą w dorosłość.
Landon- pewny siebie, szkolny przystojniak, nie dba ani o oceny w szkole, ani o to, co o nim sądzą inni. Jamie jest córką miejscowego pastora. Jest skromna, pracowita, zdolna i chętnie pomaga innym. Chociaż pozornie dzieli ich wiele, ich drogi wkrótce się skrzyżują. Fabuła filmu rozgrywa się w szkole wyższej. Miejsce to jest szczególne ze względu na unikalne środowisko, w którym wszyscy wszystko klasyfikują, segregują, etc. Przynależność jest jedną z najważniejszych wartości. Tu najbardziej się liczy to czy "jesteś z nami czy przeciwko nam". W szkole w Beaufort, Landon Carter z pewnością jest na najważniejszej liście. A Jamie Sullivan? Cóż... ona najprawdopodobniej nie jest na żadnej z list. Landon i Jamie najprawdopodobniej nigdy by nie zwrócili na siebie uwagi. Prawdopodobnie nawet nigdy by się na siebie nie natknęli, gdyby nie tragiczny wypadek.
Mówi producentka, Denise Di Novi: "Fabuła została opowiedziana z punktu widzenia nastolatków" czyli tak, jak książka Nicholasa Sparka "A Walk To Remember", na podstawie której napisano scenariusz. "Historia ta jest popularna nie tylko wśród nastolatków i młodszych dzieci, ale też wśród dorosłych, praktycznie w każdym wieku. Wydaje mi się, że tajemnica tej popularności tkwi w tym, że przypomina ona każdemu o tym, co w życiu jest najważniejsze: bezwarunkowa miłość, nadzieja i wiara. Są to wartości znane ludziom od tysięcy lat, o których należy mówić nie tylko młodym ludziom, przeżywającym swe pierwsze miłości, ale przypominać wszystkim, w ciągu całego ich życia."

Obsada: Mandy Moore, Daryl Hannah, Shane West, Peter Coyote

Reżyseria: Adam Shankman

Dodatki